Fındık Kabuğu

Neden Fındık Kabuğu?

Sektörde fındık kabuğu söylemi kullanılmaktadır. Bizim amacımız fındık kabuğunun yakıt olarak kullanılan sektörlere ham malzeme yakacak fındık kabuğu temin etmektir.

Özellikle günümüzde fındık kabuğu rengi ve fındık kabuğu saç boyası olarak tabir edilen aslında bir ürünün yani fındığın kabuğunun rengine yakın tonlardaki saç renklerine verilen isim ad olarak çokça karşımıza çıkmakta, fakat fındık kabuğunun asıl kullanım amacı ve tüketimi düşünüldüğünde yoğunluklu olarak yakıt ham malzemesi olarak kullanıldığı ortaya çıkmaktadır.

Fındık kabuğu satışı her yıl eski ve yeni mahsullerin firmalarda kırılarak iç fındık dan arta kalan öz fındık kabuğunun ortaya çıkmasıyla tonlarca ham malzeme ortaya çıkmaktadır. Her yıl fındık kabuğu fiyatları sektörün fındık fiyatlarına bağlı olarak değişiklik göstererek belirlenmektedir. Fındık kabuğunun fiyatı, fındık ürünün o sezondaki rekoltesine bağlı olmakla birlikte, birçok etken fındık kabuk fiyatını değiştirmektedir.

Özellikleri bakımından düşünüldüğünde fındık kabuğu bir çok yakacak ürüne nazaran daha hızlı yanmayla birlikte çok az köz bıraktığından ötürü ekmek fırınları, besi çiftlikleri , tavuk çiftlikleri, kahvehaneler ve fındık sobası benzeri katı yakıt kazanlarında oldukça tüketilmektedir.

Alternatif yakıtlar kategorisinin başında gelen fındık kabuğu, bir çok yakıt özelliğini bir arada bulundurarak tercih edilme sebebini artırmaktadır. Farklı fırınlarda birçok sektörde fındık kabuğu katı yakıtı kullanılmaktadır.

Fındık Kabuğunun satışı düşünüldüğünde yoğunluklu olarak, fındık fabrikalarının üretim sonrasındaki kabuk depolarından, çuvallara doldurularak, kantar vasıtasıyla tartılarak satışa sunulan fındık kabuğu ton fiyatı belirlenmesinin ardından satışa çıkmaktadır. Kimi zaman çuval olmadan da satışa çıksa da , çoğunluklu olarak plastik 50 kiloluk fındık çuvallarına doldurulan fındık kabukları, simetrik bir şekilde kamyonlara yüklenmekte, fındık kabuğu ton fiyatlarına göre satışa sunulmaktadır.

Yakıtların tüketiminde oldukça uzun süreli yanma özelliklerine sahip teknolojik fındık kabuğu sobası geliştirerek, sobaların, saatlerce ortam ısısını kaybetmeyecek şekilde, fındık kabuğu ürününü yakarak soğuk hava şartlarında büyük yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Sizde fındık kabuğu satın almak istiyor iseniz ve fındık kabuğu fiyatları konusunda bilgi almak isterseniz, güncel fındık kabuğu ton fiyatlarını iletişim bölümünden bizlere ulaşarak öğrene bileceğiniz gibi. Yüksek tonajlardaki fındık kabuğu siparişleriniz veya teklifleriniz için, teklif formu aracılığıyla bize istemekte olduğunuz şartları belirterek fındık kabuğu teklifi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.